Červen 2013

Munto

23. června 2013 v 10:37 | niki-chan |  Recenze

Toto anime je jedno z nejkrásnějších jaké sem kdy viděla. Věřte mi že jsem viděla spoustu anime.
No ale ted k ději.
Yumemi je dívka která vidí na nebi to co nikdo jiný. Vidí tam plovoucí ostrovy. Nikdo jí to nevěří až na její dvě kamarádky Ichiko a Suzume. Začala nosit děštník i pěkném počasí, aby ty ostrovy neviděla. Jenže jednoho dne se přrimo před ní zjevil červenovlasý klučina se špičatýma ušima jež se představil jako Munto. Munto ji požádá o pomoc, protože se jeho svět hroutí. Jelikož ho vidi pouze ona tak začíná pomalu věřit, že má halucinace. Oběví se i u ní doma a ona už konečně i začína věřit, že je skutečný. Souhlasí a pomuže mu s jeho problémem.
Dokáže Muntovi pomoct?

Shiki

23. června 2013 v 9:26 | niki-chan |  RecenzeVše se odehrává v malé vesničce jmenem Sotoba. Počet obyvatel je tam okolo 1300, leží v horách a tak je tak trochu odříznuta od světa. Žije zde kluk Natsuno, který tu není vůbec spokojený a chce odejít z vesnice. Natsuno vždy seděl u otevřeného okna a vědel, že ho někdo sleduje. Věděl i kdo to je. Jenže i když ta dívka co ho sledovala zemřela na chudokrevnost, ten pocit pořád nezmizel. Počet lidí umírající na chudokrevnost vzrustá a vesnice začíná vymírat. Co se to děje, že by epidemie, nebo...upíři?
Mrkněte se na tohle anime. Má zajímavou grafiku a děj je dost poutavý. Mě to zaujalo a koukala jsem se s nadšením až do konce.